NEPRIKOSNOVENI BIOLOZI

23.4.2023.

Odlični i izvanredni rezultati učenika OŠ ,,Vuk Karadžić“, na svim nivoima takmičenja iz biologije, postali su ustaljena tradicija.

Naime, 23. IV 2023. god. održano je Okružno takmičenje iz biologije gdje su naši učenici učestvovali i osvojili sledeća mjesta:

- Almedina Dupljak, učenica 5. razreda, III mjesto (nastavnik Zilha Demović),

- Imran Manić, učenik 6. razreda, III mjesto (nastavnik Nerkesa Dreković).

U našoj školi neguje se u velikoj mjeri ljubav prema biologiji i njenim granama, posebno ekologiji. Takvi rezultati plod su tima neprikosnovenih biologa, i to mlađih – učenika takmičara sa izuzetnim rezultatima, i starijih nastavnika/mentora koji znanje nesebično dijele kako sa učenicima, tako i sa kolegama. Stoga u našoj školi adekvatno se obilježava Dan planete Zemlje, Dan voda, Svetski dan čistog vazduha, Dan planina... Takođe, učenici redovno učestvuju na literarnim i likovnim konkursima sa temama iz ove oblasti.