Ekskurzija za učenike VI razreda

9. VI 2022.

Ekskurzije i izleti su sastavni dio  plana i programa vaspitno-obrazovnih ustanova. Tim povodom za učenike VI razreda naše škole organizovan je jednodnevni izlet na relaciji Tutin-Kragujevac-Tutin.

Učenici su imali priliku da posjete Spomen park  „Kragujevački oktobar“, uz prisustvo vodiča koji je detaljno objasnio nastanak svakog spomenika. Zatim,  muzej „Stara Livnica“ uz kustosa u kome su učenici mogli vidjeti dijelove vojne fabrike gdje se proizvodilo oružje.

Nakon toga posjetili su Gradsku kuću, Gimnaziju, gradsko šetalište kao i Tržni centar.

Učenici su bili prezadovoljni organizacijom i provedenim vremenom na izletu što su dokazale njihove anegdote koje su prepričavali  u povratku.