Ekskurzija za učenike osmog razreda

7. VI 2022.

Ekskurzija za učenike osmog razreda realizovana je 5, 6. i 7. juna 2022. godine na relaciji Tutin-Beograd-Novi Sad.

Učenici su 5. juna sa direktorom i odeljenjskim starešinama u ranim jutarnjim časovima krenuli put Beograda. Po dolasku u Beograd prvo su posjetili Avalski toranj. Put su nastavili prema centru Beograda, uz panoramsko razgledanje grada. Posjetili su Bajrakli džamiju sagrađenu oko 1575. godine. Od džamije šetnju su nastavili Knez Mihajlovom ulicom do zoološkog vrta. Beogradski zoo vrt poznat kao Vrt dobre nade i to je najstariji i najveći zoološki vrt u Srbiji. U Beogradu su posetili i Kalemegdan, Narodno pozorište, videli veliku scenu i muzej u okviru pozorišta.

U poslepodnevnim časovima put su nastavili do Novog Sada. U Novom Sadu smestili su se u hotelu Park, gde su nakon večere i kratkog odmora, imali organizovanu žurku u diskoteci hotela.

Drugi dan, nakon doručka, učenici su sa lokalnim vodičem obilazili uži centar Novog Sada (Trg slobode, Dunavski park) do vremena predviđenog za ručak. Nakon ručka učenici su obišli Sremske Karlovce i Petrovaradinsku tvrđavu. Po povratku u hotel uslijedila je večera i žurka u diskoteci hotela.

Treći dan je započeo ranim buđenjem, a za pojedine i kasnim nespavanjem. 😊 Nakon pakovanja stvari i provjere soba, uslijedio je doručak, napuštanje hotela i slobodno vrijeme u tržnom centru Promenada. Zatim, ručak i povratak kući u popodnevnim satima.

Ekskurzija je završena dolaskom u Tutin u 22h.

Nasmijana i umorna lica naših učenika su dočekali nasmijani roditelji.