Simboli islama, hrišćanstva i drugih religija

13.12.2021. god.

Udruženje veroučitelja islamske vjeronauke na teritoriji Republike Srbije je raspisalo konkurs za najbolje likovne radove osnovnih i srednjih skola u Novom Pazaru i Tutinu, na temu: „Simboli islama, hrišćanstva i drugih religija“.

Na konkurs je pristiglo više od 140 radova. Od njih je stručna komisija odabrala 50 za izložbu, a čak njih 11 su radovi učenika naše škole,  „Vuk Karadžić“ i to:

1.      Merjem Fazlić, II razred, vjeroučitelj: Hanka Bahtijarević

2.      Demir Rizvanović, II razred, vjeroučitelj: Hanka Bahtijarević

3.      Merjem Bahtijarević , II razred & Sumeja Sokolović, III razred, vjeroučitelj: Hanka Bahtijarević

4.      Sajma Demirović, III razred, vjeroučitelj: Hanka Bahtijarević

5.      Almedina Dupljak, IV razred, vjeroučitelj: Hanka Bahtijarević

6.      Seida Sinanović, IV razred, vjeroučitelj: Hanka Bahtijarević

7.      Samra Šaćirović, IV razred, vjeroučitelj: Hanka Bahtijarević

8.      Adisa Sadović, VI razred, vjeroučitelj: Fahreta Ahmetović

9.      Ema Demirović, V razred, vjeroučitelj: Fahreta Ahmetović

10.  Ilhan Šaćirović, VIII razred, vjeroučitelj: Fahreta Ahmetović

11.  Merjem Mustafić, VIII razred, vjeroučitelj: Fahreta Ahmetović

U kategoriji nižih razreda, učenici naše škole osvojili su nagrade:

-Merjem Fazlić, II mjesto

-Demir Rizvanović, III mjesto,

dok su u kategoriji viših razreda nagrade osvojili:

-Ema Demirović, I mjesto

-Merjem Mustafić, pohvalnicu za svoj rad

Učenici su dobili Plakete, po jednu knjigu, kao i skromne novčane nagrade.

Vjeroučitelji čiji su učenici osvojili prvo mjesto dobili su Plaketu za najboljeg mentora iz te kategorije, pa je tako i nastavnica Fahreta dobila istu.

Tribine i izložbe su održane u Kulturnom Centru u Novom Pazaru 6.12.2021. god, kao i Domu kulture – Kući mira u Tutinu, 10.12.2021. god. u organizaciji Udruženja vjeroučitelja Srbije i NB “Dr. Ejup Mušović”.

Projekat je podržao Grad Novi Pazar i Opština Tutin, kroz konkursno finansiranje projekata od javnog interesa koja realizuju Udruženja građana.

Direktorica škole, kolege i koleginice, kao i roditelji učenika zahvaljuju se vjeroučiteljicama Hankiji Bahtjerevic i Fahreti Ahmetović prvenstveno na posvećenosti i požrtvovanosti kroz rad sa učenicima, neizmjernom trudu, nesebičnoj podršci i ogromnom entuzijazmu.