[/slide] [slide] image 
  • image
  •  
  • image
  • image
  • image
  • image 
  • image  
  • image
  • image  
  • image

 

Obrazovanje je najmoćnije oružje koje možete koristiti da promjenite svijet.”- Nelson Mandela

 

SARADNJA SA GRADSKOM BIBLIOTEKOM KRUNISANA VRIJEDNIM POKLONIMA

23.11.2021. god.
 

U cilju promocije pisane rijeci, i knjige uopšte, OŠ ,,Vuk Karadzić" intenzivno nastoji da našim učenicima obezbijedi kako neophodnu literaturu (školska lektira), tako i onu slobodnu - za one koji žele da dodatno upotpune svoje znanje, a posebno kada je rijec o literaturi na bosanskom jeziku gdje smo od samog pocetka nastave na Bosanskom jeziku bili u manjku.

Danas smo imali tu cast da već postojecu saradnju sa gradskom Bibliotekom ,,Dr Ejup Mušović" jos više uspostavimo, učvrstimo i zajednickim zalaganjem nastojimo da obogatimo knjizni fond. Direktor Narodne biblioteke ,,Dr Ejup Mušović" Vahid Demirovic je za današnju priliku našoj školskoj biblioteci poklonio nekoliko kompleta bošnjacke knjizevnosti koje su od posebnog značaja kako za našu djecu, tako i za profesore bosanskog jezika, jer kako i sam navodi KNJIGA I PISANA RIJEČ SU NAJBOLJI GARANT ZA OČUVANJE I OPSTANAK HISTORIJE, KULTURE I TRADICIJE JEDNOG NAROD. Koristimo priliku da mu se u ime škole zahvalimo, u nadi da cemo saradnju nastaviti, udruženim snagama raditi na popularizaciji knjige i da će naš knjižni fond biti sve bogatiji. Također, izrazili smo želju da nastavi da daje svoj doprinos obrazovanju i kulturi u našem gradu, kao što je i do sada to uspješno radio.