[/slide] [slide] image 
  • image
  •  
  • image
  • image
  • image
  • image 
  • image  
  • image
  • image  
  • image

“Obrazovanje je najmoćnije oružje koje možete koristiti da promjenite svijet.” - Nelson Mandela

 

ISPRAĆAJ U PENZIJU KOLEGE ALIJE NUMANOVIĆA

20.10.2021.

Članovi kolektiva OŠ ,,Vuk Karadžić“ u četvrtak – 20. 10. 2021. god. na skromnoj svječanosti ispratili u penziju kolegu Aliju Numanovića. Učitelj Alija je rođen  3. 8. 1956. god., a naša škola imala je čast da u njoj radi od 1996. godine. Svojim radom ostavio je neizbrisiv trag u prosvjeti.

Generacije učenika i njihovih roditelji pamtiće ga kao odličnog učitelja, onog koji je posvijećenim i predanim radom gradio najčvršće temelje znanja, kao i vaspitanja. Osim učenika od učitelja Alije učili su i kolege. Način života koji je vodio kroz radni vijek predstavlja  poglavlje koje baštini primjerima uspješnog radnika i učitelja, izuzetno dobrog i cijenog čovjeka, divnog saradnika... Kolege će ga pamtiti i po vjedrom duhu, dobronamjernim i konstruktivnim savjetima, kao i onog koji u svim situacijama pruža očinsku zaštitu i u čijem prisustvu se osjećaju uvaženo i cijenjeno.

Sadeta Nasufović, direktorica škole, u ime kolektiva poželela je kolegi Aliju da sreća i zdravlje ispune njegove penzionerske dane. Uručila  je prigodan poklon uz riječi zahvalnosti za sve što je učinio za našu zajednicu i naglasila da su za njega vrata naše škole uvijek otvorena.