OGLEDNI ČAS BOSANSKOG JEZIKA U KORELACIJI SA MUZIČKOM KULTUROM

11.6.2021.

U petak 11.6.2021. godine održan je ogledni čas bosanskog jezika u korelaciji sa muzičkom kulturom. Realizatori časa bile su nastavnice bosanskog jezika  - Sibela Hodžić i Sejla Hamzagić, kao i nastavnica muzičke kulture Dženana Šaljić. Posebnost ovog časa ogleda se u isticanju ljepote bosankog jezika i književnosti napisane na tom jeziku. Prikazane tradicionalne vrijednosti i običaji Bošnjaka.  Učenici 5. i 6. razreda, koji pohađaju nastavu na bosanskom jeziku, obogatili su ovaj čas izvođenjem različitih sevdalinki koje su učili i uvježbavali sa nastavnicom Dženanom Šaljić na časovima muzičke kulture. Oglednom času prisustvovala je i direktorica škole - Sadeta Nasufović, kao i veliki broj kolega i koleginica. Ovaj čas je zabilježila i propratila ekipa lokalne televizije - Tutinske novine. Ove nastavnice i učenici koji su učesnici časa dokazali su da timski rad vodi stazom najboljih čuvara kulture i identiteta.