Učenik generacije školske 2020/21.

2.7.2021.godine

Na kraju školske godine komisija za izbor učenika generacije je imala veoma nezahvalan zadatak da od pet fantastičnih kandidata izabere jednog. Prema Pravilniku o izboru "Učenika generacije" i odlukom Nastavničkog veća za Učenika generacije za 2020/2021. godinu jednoglasno je izabran učenik 8/4, Dedeić Adnan odeljenjskog starešine Šahe Hot.

Dedeić Adnan, rođen 9.11.2006.god u Novom Pazaru. Osnovno obrazovanje je završio u OŠ "Vuk Karadzic" u Tutinu, školske 2020/2021.godine.

Dobitnik je Vukove diplome i zvanja učenika generacije. Učesnik je velikog broja takmičenja iz različitih nastavnih predmeta i na više nivoa, gde je ostvarivao veoma zapažene rezultate. Učestvovao je u radu Učeničkog parlamenta škole. Adnan je uspešan i u oblasti sporta. Nosilac je majstorskog crnog pojasa u karateu. Redovan  je član karate kluba "Škorpion" iz Tutina, sa kojim je učestvovao na brojnim  takmičenjima i osvajao medalje. U slobodno vreme voli da svira gitaru.