Počeo upis u prvi razred osnovne škole

1.4.2021.

U osnovnim školama danas je počeo upis đaka prvaka. U klupe će od septembra sesti deca rođena 2014. godine i 2015. do marta, a mogu se upisati i ona deca koja će do početka školske godine napuniti šest godina, nakon provere spremnosti za polazak u školu. Kao i prošle godine, roditelji svoje mališane upisuju elektronskim putem, preko portala "eUprava".  Svi oni koji iz nekog razloga nemaju mogućnosti za elektronski upis, mogu doći lično u školu.

Svi roditelji koji upisuju decu u prvi razred osnovne škole preko "eUprave", tamo imaju tačna uputsva na koji način se to radi. Unose osnovne podatke deteta i dete će automatski biti upisanoNakon upisa, sledi pozivanje budućih učenika na testiranje, koje će se zbog epidemiološke situacije održati u manjim grupama. Razgovor sa detetom u školi obavlja psiholog, odnosno pedagog škole na maternjem jeziku deteta, primenom standardnih postupaka i instrumenata, preporučenih od nadležnog zavoda, odnosno ovlašćene stručne organizacije.

Upis traje do 31. maja, ali škole mogu da vrše upis i posle tog datuma, navodi se u saopštenju Ministarstva prosvete.