Poseta Festivalu nauke, pod parolom "Nauka je naša supermoć"

16.oktobar 2020.

U Tutinu, u Srednjoškolskom centru, danas je počeo Festival nauke "Tutinfest 2020." koji su otvorile predsednica lokalne skupštine Fazila Ferizović Berović i najmlađa učesnica Darija Mirijević.

Učenici naše škole, u pratnji nastavnika, danas su posetili Festival nauke i tako bili dio naučne avanture. Zanimljiva poseta Festivalu, koji ove godine ima slogan - "Nauka je naša supermoć" - protekla je u znaku druženja i neizbežnog fotografisanja brojnih neverovatnih eksperimenata i izuma zbog kojih nauka deluje tako uzbudljivo. Učenici su bili izuzetno zainteresovani i motivisani, uključili su se aktivno u mnoge eksperimente, a pažnju su im posebno privukli Izolovanja DNK, određivanje krvnih grupa, Čarobno mleko, posmatranje larvi pod mikroskopom, Matemagija itd. Učenici su otkrili i da nauka može biti izuzetno zabavna.

Zadovoljni, ispunjeni pozitivnom energijom i naučnim sanjarenjem željno iščekujemo sledeći Festival nauke