Svetski dan deteta obeležen i u našoj školi

21. novembar 2019.

Svetski dan deteta je godišnji međunarodni događaj koji se slavi 20. novembra. Osmišljen je da promoviše međusobnu komunikaciju i razumevanje među decom kao i dobrobit dece u svetu.

Ove godine naša škola obeležila je Svetski dan deteta. Učenici, učeničkog parlamenta, uz pomoć Tima za kulturne i javne delatnosti (nastavnici i učitelji) organizovali su niz aktivnosti. Učenici su putem projekcije filma, dramatizovanog teksta, prigodnim recitalima i porukama obeležili ovaj dan onako kako dolikuje. Posebno nam je drago što su danas sa nama bili i učenici migranti koji će svojim porukama dati doprinos ovom programu.

Pravo na život jedno je od osnovnih prava deteta. Na Svetski dan deteta razgovaramo o važnosti dečijeg prava, želeći da doprinesemo zdravom i bezbednom odrastanju naših najmlađih. Takođe želimo da deca odrastaju u miru i dostojanstveno. Želimo da svi ljudi misle o tome, kako su zdrava životna sredina, porodica, obrazovanje, duhovno i socijalno blagostanje veoma važna dečija prava, a naše obaveze.