Evropski dan jezika

26.9.2022.

Dana 26.9.2022. godine  održana je priredba u našoj školi povodom Evropskog dana jezika.

Učešće su uzeli učenici V, VI, VII I VIII razreda. Učenici su izvodili pjesme, recitacije, skečeve, ilahije, pisali svoje pjesme. Nastavnici su pripremali učenike. Djeca su izvodila program na engleskom, njemačkom, bosanskom, srpskom, turskom, albanskom, jermenskom, španskom i arapskom jeziku. Učenici su pokazali veliko interesovanje za učestvovanje na datoj manifestaciji, ujedno su i pokazali veliko poznavanje stranih jezika, kako onih koje uče u skoli, tako i onih koje su imali priliku da čuju i nauče van škole.

Nastavnici koji su uzeli učesće u pripremi učenika su:

Maida Hamidović – nastavnica engleskog jezika

Elzana Fakić - nastavnica njemačkog jezika