UPOZNAJEMO LEPOTE NAŠEG KRAJA

22.5.2022. god.

Članovi Učeničkog parlamenta OŠ ,,Vuk Karadžić“ u Tutinu danas su imali priliku da upoznaju, a i prepoznaju prirodna blaga Opštine Tutin. Naime, direktor Centra za kulturu, turizam, omladinu i sport u Tutinu – Rifat Zahitović obezbijedio je za naše učenike, članove Parlamenta, hranu, piće i prevoz mojstirskim krajem, i odžao predavanja o zanimljivostima ovog dijela naše Opštine. Svoje znanje o izvorištu Miljina glava, kolibi na Ponoru i planinskom vrhu Javor nesebično je podijelio sa njima. Na taj način današnje druženje imalo je prvenstveno edukativan karakter. Prevozom i pješačkom turom naizmenično obišli su pomenuta mjesta, informisali se o njihovim odlikama, geografskom položaju, klimatskim faktorima, vegetaciji, životinjskim i biljnim vrstama... U povratku svi su imali jedinstven zaključak – da je priroda najbolji lijek koji život nudi, a današnja ekskurzija u prirodi iskustvo zlata vrijedno!