Priredba povodom obilježavanja 8.marta

8.3.2022. god

Povodom obilježavanja 8.marta,učenici četvrtog razreda zajedno sa svojom učiteljicom priredili su prigodan program za svoje drage mame.

U duhu tradicije i kulture bosanskog jezika učenici su se predstavili horom, sevdalinkom uz koreografiju, glumom, prelijepim recitacijama o majkama i 8.martu, ilahijom.

Svi učenici su bili u narodnoj bosanskoj nošnji, pa su učinili da program bude još zanimljiviji. Slike će te pogledati u prilogu. Nije izostajalo ni predstavljanje određenog programa na nemačkom, engleskom i turskom jeziku. Prigodan program završen je folklorom.

Na kraju priredbe učenici su podijelili čestitke svojim divnim majkama koje su sami napravili i na taj način još jednom im čestitali 8.mart.