Volonterska akcija učenika V razreda

28.10.2021.

U posljednjim jesenjim sunčanim danima udruženje Ekološki kutak je sa učenicima petog razreda OŠ "Vuk Karadžić" održalo volontersku akciju sađenja medonosnog cvijeća u školskome dvorištu. Volonterska akcija je finansirana od strane njemačkog Ministarstva za ekonomski razvoj i saradnju. Cilj ove akcije je promocija urbanog pčelarstva i razvoj svijesti kod djece o značaju pčela u očuvanju biodiverziteta.

U OŠ "Vuk Karadžić" velika pažnja se posvjećuje upravo životnoj sredini, najprije kroz nastavni plan i predmete svijet oko nas u nižim, odnosno biologija u višim razredima, ali i učešćem u brojnim ekološkim projektima.