Obuka "Od samovrednovanja do eksternog vrednovanja"

15.februar 2020.

Razvijanje kulture kvaliteta, razumevanje povezanosti eksternog vrednovanja sa samovrednovanjem škole i samovrednovanjem nastavnika, jačanje kompetencija nastavnika za primenu metoda i tahnika samovrenovanja opšti su ciljevi obuke pod nazivom "Od samovrednovanja do eksternog vrednovanja". Seminar je realizovan u subotu 15. februara, a istom je prisustvovala većina članova kolektiva. Realizator seminara: Sanela Međedović.

Istaknuta je povezanost samovredovanja nastavnika, samovrednovanja škole i eksternog vrednovanja. Kroz niz induvidualnih i grupnih zadataka i radionica učesnici obuke su imali prilike da samoprocene svoje poznavanje ove materije.

Posebno važan segment bili su praktični primeri o radu škola i značaj kvalitetnog samovrednovanja kao prethodnica razvojnom planiranju u ustanovama, kao i primeri dobre prakse u školama. Učešće na ovom seminaru doprinelo je boljem razumevanju kulture kvaliteta, povezanosti eksternog vrednovanja sa samovrednovanjem škole, izradi i primeni metoda i tehnika samovrednovanja kao i analizu dobijenih podataka, razvijanju i jačanju kompetencija za timski rad i druge kompetencije u cilju unapređenja rada škole i ličnog profesionalnog rada.