Projekti iz informatike i računarstva

30.januar 2020.

Na časovima informatike i računarstva učenici VI i VII razreda su pri izradi projektnih zadataka, zajedno sa nastavnicom Mihrijom Sokolović Ramičević sistematizovali gradivo obrađeno u toku prvog polugodišta. Kako je jedan od osnovnih ciljeva nastave da stečeno znanje učenika bude funkcionalno i primenjivo u svakodnevnom životu, možemo slobodno reći da su učenici to i ostvarili izradom projektnih zadataka.

Kroz grupni oblik rada nastavne jedinice od početka školske godine kao i teme po izboru učenici su imali priliku obrađivati u različitim vrstama softverskih alata kao npr. programi za obradu teksta, slika, zvučnih i video formata kao i izradu multimedijalnih prezentacija.

Delove najzanimljivijih projekata možete pogledati u nastavku, dok opširnije možete naći u delu predmeta informatika i računarstvo takođe na našoj stranici.

Projekte u PowerPoint-u radili su učenici VI razreda pri čemu su svoje prezentacije obogatili zanimljivim animacijama, audio i video zapisima:

Prezentacija o internetu

Projekat odrađen u Word-u:

Obrada slika kao i editovanje video zapisa