Seminar: „Primena individualizovane, programirane, problemske i egzemplarne nastave u školi“

26. avgust 2019.

U OŠ "Vuk Karadžić" danas je održan  seminar „Primena individualizovane, programirane, problemske i egzemplarne nastave u školi“. Realizatori programa bili su Bojan Grujić, diplomirani pedagog iz "Škole kreativnih veština" iz Jagodine i Snežana Veljković, učitelj iz OŠ "19.oktobar", Maršić - Kragujevac.

Opšti ciljevi seminara su: osposobljavanje nastavnika da primenom različitih tipova nastave i njihovim kombinovanjem uspešno rešavaju postavljene obrazovno-vaspitne probleme i zahteve savremene nastavne prakse.

Specifični ciljevi: podsticanje i osposobljavanje nastavnika za korišćenje individualizovane, programirane, problemske i egzemplarne nastave, na uvođenje inovacija u obrazovnom-vaspitnom radu, na kombinaciju nastavnih sistema (tipova nastave); podsticanje i osposobljavanje nastavnika na kvalitetno upravljanje jednorazrednim i kombinovanim odeljenjem u okviru različitih modela metodičke organizacije časa; osposobljavanje nastavnika, da pripremi i organizuje nastavu koja podstiče kreativnost učenika i vodi do efikasnijeg učenja.

Seminaru su prisustvovali nastavnici predmetne i razredne nastave, direktor, psiholog i pedagog škole. Trajanje programa je jedan dan (8 bodova).