Maj mesec matematike 2019.

14. maj 2019.

Učenici naše škole 14. maja ponovo su bili gosti na obeležavanju meseca matematike, manifestacija koju klub matematičara MathCode organizuje na Državnom univerzitetu u Novom Pazaru.

Učenici su najpre prisustvovali otvaranju izložbe Mihaila Petrovića Alasa, rodonačelnika srpske matematičke škole, gde se prisutnima obratio predsednik Društva matematičara Srbije.

Nakon toga, naši učenici uzeli su učešće u takmičenjima slaganje rubikove kocke i prvenstva u šahu, gde su zabeležili značajne rezultate. Naši učenici su takođe imali čast da prisustvuju predavanju koje je održao profesor Vojislav Andrić, predsednik Društva matematičara Srbije. Tema predavanja je bila Diofantove jednačine i matematički rebusi.