Učenici naše skole uzeli učešće u osnivanju kluba matematičara na Državnom univerzitetu u Novom Pazaru

09. maj 2019.

Učenici osnovne škole "Vuk Karadžić" imali su čast da prisustvuju osnivanju kluba matematičara na Državnom univerzitetu u Novom Pazaru. Nakon protokola o osnivanju, učenici su imali priliku da se druže i igraju logičke igre, kao što su slaganje rubikove kocke, hanojske kule, mankala, origami, sudoku, šah i mnoge druge. Naši učenici će druženje nastaviti 14. maja, kada će se održati takmičenje u šahu i slaganju rubikove kocke, nakon čega će prisustvovati predavanju na temu matematički rebusi i singapurska matematika.