Maturska ekskurzija osmaka, Beograd-Novi Sad

08. april 2019.godine.

Maturska ekskurzija osmih razreda održana je 05,06 i 07.aprila 2019.godine. U pratnji učenika osmih razreda, iz šest odeljenja, bile su njihove odeljenske starešine, Hakija Hadžić, Fehrat Preljević, Sumera Aličković, Rasim Beširović, Melisa Kurtanović, Dževad Gološ, Merima Fakić, kao i direktorka škole Sadeta Nasufović.

Prvi dan: Polazak ispred škole u ranim jutarnjim satima (oko 6h). Vožnja Ibarskom dolinom preko Kraljeva, Preljine, Ljiga do Beograda. Dolazak na Avalski toranj i obilazak jednog od simbola grada Beograda. Nakon obilaska Avalskog Tornja, sledi nastavak puta prema centru Beograda , te obilazak Zoo vrta (Vrt Dobre Nade),Kalemegdanski park i tvrđava, Spomenika neznanog junaka, ulicu Knez Mihaila,  Bajrakli džamiju. Nakon obilaska nastavak puta prema Novom Sadu. Dolazak u Novi Sad, smeštaj u hotel, zabava, noćenje.

Drugi dan: Doručak. Nakon doručka sledi obilazak Novog Sada u pratnji stručnog vodiča. Ulica Zmaj Jovina, Dunavska, Katedrala, Srpsko Narodno Pozorište, Dvorana Spens, Stadion FK Vojvodine, Univerzitetski centar Liman. Zatim povratak u hotel na ručak. Nakon ručka sledi obilazak Petrovaradinske tvrđave, muzeja Vojvodine. Večera. Diskoteka. Nočenje.

Treći dan: Doručak. Nakon toga sledi odjava iz hotela i pakovanje stvari u bus. Odlazak u shoping centar "Promenada", shoping centar BIG. Ručak i polazak prema Tutinu. Dolazak u Tutin u večernjim satima oko 21h.

Sa ekskurzije su se vratili puni utisaka. Osmaci su bili za svaku hvalu.

Fotografije sa ekskurzije možete pogledati ovde.