Nastavnici se obučavaju za rad sa migrantima u Sjenici, Tutinu i Novom Pazaru

26. februar 2019.

Nastavnici iz Sjenice, Tutina i Novog Pazara počeli su obuku za rad sa učenicima migrantima koji su uključeni u proces obrazovanja na područjima ovih lokalnih samouprava.
„Njih 60 su u Osnovnoj školi ’12.decembar’ u Sjenici razmenili i svoja iskustva, pošto se već dve godine i praktično sreću sa učenicima koji dolaze iz bliskoistočnih zemalja, izjavila je kordinatorka projekta Madad 2“, u Sjenici Maida Kolić. Ona je rekla da je takva vrsta obuke „jedinstvena prilika da nastavnici stečena iskustva podele sa drugima i daju primer dobre prakse“.Projekat „Madad 2“ organizuju Ministastvo prosvete i Centar za aktivnu pedagogiju, u cilju osnaživanja kapaciteta i stručnosti nastavnika koji učestvuju u procesu uključivanja migranata u proces obrazovanja.