Ugledni čas-digitalni udžbenici

21. decembar 2018.
U Osnovnoj školi „Vuk Karadžić” u Tutinu, 21. decembra u 19:00 časova održan je „Ugledni čas” za nastavnike i učitelje. Koordinator za osnovnu školu je Bojana Stojanović - izdavačka kuća Klett.
Nastavnici, učesnici projekta „2000 digitalnih učionica”, pokazali su nam kako se odvija čas uz primenu digitalnih i štampanih izdanja.

Udžbenici sadrže razne sadržaje, između ostalog i igrice, audio i video materijale, ali i eksperimente. Ovi udžbenici dopunjuju osnovne sadržaje, kreiraju novu dinamiku učenja i stimulativno pokreće na istraživačko učenje. Na ovaj način možemo da proveravamo znanja učenika pojedinačno, ali i odeljenja u celini. Pravilno korišćenje digitalnih udžbenika u velikom broju slučajeva olakšava rad nastavnika i oplemenjuje nastavu, a ujedno deci i nastavnicima pruža mogućnost interaktivne nastave.