Međunarodni dan migranata

18. decembar 2018.

Međunarodni dan migranata obeležen je danas u OŠ "Vuk Karadžić" u Tutinu. S obzirom da su svi učenici, migranti iz Irana, stručna služba i direktorka škole su im na neobičan način čestitali njihov dan sa željom da što pre stignu na cilj gde su se zaputili.

Međunarodni dan migranata  se obeležava 18. decembra, odlukom Generalne skupštine Ujedinjenih nacija od 04. decembra 2000.godine, kao posledica rastućeg broja migranata u svetu.

Ovaj dan se obeležava u mnogim zemljama, kroz širenje informacija o ljudskim pravima i o osnovnim slobodama migranata, kao i kroz razmenu iskustava kako bi se obezbedila njihova zaštita.