[/slide] [slide] image 
  • image
  •  
  • image
  • image
  • image
  • image 
  • image  
  • image
  • image  
  • image

"Obrazovanje je najmoćnije oružje koje možete upotrebiti da promenite svet." – Nelson Mandela

Učenici naše škole u poseti drugarima migrantima

06. decembar 2018.

Interkulturalno obrazovanje je proces koji od svakog od nas zahteva da poznajemo sebe i sopstvenu kulturu da bismo bili sposobni da razumemo kulture drugih. Budući da je interkulturalno učenje proces u kojem učimo kako da živimo zajedno u svetu različitosti, ono je time i polazna tačka izgradnje zajedničkog života u miru. Tim povodom učenici naše škole su, danas, posetili svoje drugare, decu migrante koji pohađaju školu i u prostorijama Centra za Azil u Tutinu učestvovali, u realizaciji radionice IZRADA ČESTITKI, u organizaciji IOM-a i KIRS-a. 

Zajednički rad i saradnja  omogućili su deci da se bolje upoznaju i ostvare veći stepen razumevanja različitih kultura i tradicija, jer samo ujedinjeni možemo da uspemo. Deca su pokazala svoje umeće, kreativnost, uz osmeh i druženje.

Zahvaljujemo se zaposlenima u Centru na srdačnoj dobrodošlici.