Besplatni udžbenici za prvake u nastavi na bosanskom jeziku

31. oktobar 2018.

Podjela udžbenika počela je danas u školama u Tutinu.

Bošnjačko nacionalno vijeće je ove godine u saradnji sa Turskom agencijom za međunarodnu saradnju i koordinaciju (TIKA), za učenike prvog razreda u nastavi na bosanskom jeziku u Sandžaku, obezbijedilo besplatne udžbenike, Čitanku i dodatke za grupu nacionalnih predmeta.

Projekti Vijeća imaju za cilj da podrže i osnaže obrazovanja na bosanskom jeziku, te se mnogim školama u Sandžaku, pored besplatnih udžbenika, obezbjeđuju i druga nastavna sredstva kao što su interaktivne table, kompjuteri, televizori, klupe, ali i stručna usavršavanja za nastavnike i učitelje kroz različite vidove edukacija.

“Bošnjačko nacionalno vijeće s ponosom može reći da su ove godine jedino Bošnjaci uspjeli sve udžbenike za nastavu na svom maternjem jeziku da urade prema reformisanim programima nastave i učenja usmjerenim ka ishodima”, istakao je potpredsjednik BNV Esad Džudžo.