Naša škola u poseti migrantima OŠ „Branko Pešić“ u Zemunu

26. oktobar 2018. godine

OŠ „Vuk Karadžić“ organizovala je 26. oktobra 2018. god.  studijsku posetu osnovnoj školi „Branko Pešić“ u Zemunu u okviru projekta MADAD 2 „Uključivanje učenika migranata u sistem obrazovanja i vaspitanja“. Cilj studijskog putovanja bio je međusobna razmena iskustava u radu sa decom migrantima, te primena međupredmetnih kompetencija u radu; razvijanje solidarnosti, razumevanja i konstruktivne saradnje sa drugima; razvijanje kompetencija za razumevanje i poštovanje prava deteta, ljudskih prava, građanskih sloboda i sposobnosti za život u demokratski uređenom društvu; razvoj i poštovanje rasne, nacionalne, kulturne, jezičke ravnopravnosti, tolerancije i uvažavanje različitosti i dr.

Nastavnici, naše škole, zajedno sa stručnom službom imali su priliku da prisustvuju i radionici koju su organizovali: nastavnica engleskog jezika Julijana Kljajić, nastavnik razredne nastave Darko Stanojković i nastavnica srpskog jezika Ljiljana Panjković. Radionici je prisustvovao i direktor OŠ „Branko Pešić“ Nenad Ćirić kao i prevodilac Kamran Mirza Rad.

Radionici je prisustvovalo 11 učenika/migranata.

Nakon posete, obišli smo sajam knjiga u Beogradu.

Slike možete pogledati u galeriji.