SBB kampanja: "Ne prljaj. Nemaš izgovor! IZAZOV" za osnovce

18. oktobar 2018.

U cilju podizanja ekološke svesti učenika osnovnih škola i promovisanje značaja očuvanja životne sredine, SBB fondacija, uz podršku Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i Zavoda za unapređivanje obrazovanja i vaspitanja, organizuje "Ne prljaj. Nemaš izgovor!-IZAZOV".

Prvi izazov koji je zadat osnovcima je EKO BONTON. Đaci imaju zadatak da napišu koja su za njih najbitnija ekološka pravila kojih se treba pridržavati i da naprave najkreativniji poster.

Nastavnica Nerkesa Dreković je sa odeljenjem VI-3 na času biologije napravila poster na zadatu temu. Njihov rad je prihvaćen, a glasanje za najbolji poster počinje 21. oktobra, na sajtu www.neprljajnemasizgovor.rs