Rekonstruisana OŠ Vuk Karadžić u Tutinu

Ministarstvo prosvete uložilo je 1.900.000 dinara u         rekonstrukciju škole Vuk Karadžić. Direktorka škole  Sadeta       Nasufović kaže da će od septembra deca u Tutinu ići u     evropsku školu.

Nasufovićeva kaže da su urađeni podovi, sanitarni čvorovi ali     je   i okrečeno i sređene su brave i sve što je bilo potrebno.

“Škola je dobila jedno potpuno novo ruho, zahvaljujući svim ljudima dobre volje, zahvaljujući našim nastavnicima koji nisu žalili ni snage ni vremena a koji su ovde danonoćno radili. Ta želja da bude prijatna atmosfera i okruženje u našoj školi zaista je urodila plodom” kaže ona.

Direktorka ne krije zadovoljstvo zbog toga što su se konačno stvorili osnovni uslovi za rad i kaže da će se oni i dalje truditi da poboljšaju uslove za rad i zahvaljuje se Ministastvu prosvete i lokalnoj samoupravi na pomoći. Pored ove, dodaje, urađeno je i jedno istureno odeljenje u selu.